,

Mobilna dezynfekcja wody? To możliwe!

mobilna stacja dezynfekująca

Wydawać by się mogło, że skuteczna i profesjonalna dezynfekcja wody jest możliwa tylko w laboratorium lub specjalnie przystosowanych oczyszczalniach. Nie każda sytuacja wymaga jednak pełnego oprzyrządowania. Bardzo często dochodzi do sytuacji, że oczyszczanie wody jest konieczne do przeprowadzenia w skali półprzemysłowej np. gdy dopiero dobierana jest odpowiednia technologia SUW lub analizuje się skład wody pod kątem użycia jej w galwanizernii.

Jakie narzędzia wykorzystywane mobilnie?

Do przeprowadzenia badań technologicznych pod kątem czystości wody służy mobilna stacja dezynfekująca oraz kontenerowa stacja uzdatniania wody – SUW. Dzięki nim niemal od ręki można sprawdzić stan i jakość wody oraz dobrać odpowiednią technologię do jej dezynfekcji. Daje to wielkie możliwości firmom zajmującym się oczyszczaniem wody ponieważ najważniejsze parametry wody można zbadać bezpośrednio u klienta, w miejscu montażu (stacji dezynfekcji).

Kontenerowa stacja dezynfekująca wodę jest całkiem wydajna, bada wodę z szybkością 2m3 na godzinę. Badanie może zostać wykonane w dowolnie wybranym miejscu, stacja przewożona jest w samochodzie specjalnie przygotowanym do tego celu. Testy mogą obejmować zarówno wodę pitną używaną na co dzień w domu oraz wodę wykorzystywaną w przemyśle. Mobilna stacja badawcza wykorzystuje w analizie wody metody membranowe (odwrócona osmoza, nanofiltracja oraz ultrafiltracja). Badaniu podlega twardość wody, odczyn pH, zawartość chloru, temperatura, poziom żelaza czy manganu.

Mobilne stacje natomiast swoje testy opierają o ozonowanie lub analizę z wykorzystaniem podchyloronu sodu lub dwutlenku chloru. Są także szybsze, ponieważ testują wodę z wydajnością 3m3 na godzinę. W rezultacie dowiadujemy się, która metoda jest najskuteczniejsza oraz jak zachowują się produkty odseparowane (jak przebiega ich rozkład). W wyniku badania dowiadujemy się jaki skład ma nasza woda.

Zastosowanie mobilnych stacji dezynfekujących

Najważniejsze zastosowanie mobilnych stacji dezynfekcji wody to umożliwienie doboru odpowiedniej technologii do uzdatniania wody na danym terenie. Jest to ekonomicznie bardzo opłacalne badanie, ponieważ pozwala uniknąć kosztownych błędów takich jak np. inwestycja w nieskuteczny system uzdatniający. Dodatkowym atutem jest szansa na bieżącą lub okresową kontrolę jakości wody.
mobilna stacja dezynfekująca

mobilne-stacje-dezynfekcujace
mobilna stacja dezynfekująca